5. 11. 2013

Underground s krtmi v Krtíši

Undergroundovú kapelu počúvajú spočiatku len krtkovia a dažďovky, potom nasledujú ľudia vyhľadávajúci nové kapely, a tak ďalej. My ako kapela z podsvetia sme nemali v lete 2013 veľa koncertov, tak sme s radosťou privítali koncert vo Veľkom Krtíši, zavďačiť sa týmto síce slepým, ale dobre počujúcim zvieratkám. Naše staré mamy by boli rady keby sa dopočuli, že sme cestu na koncert odpálili piknikom v aute. 
(Paštéku sme si museli kúpiť sami)

Výprava autom z Nitry do Veľkého Krtíša obsahuje veľa zaujímavých úkazov, ani skúsený cestovateľ by sa nemusel hanbiť ich zaradiť do svojho fotoalbumu. Nie nadarmo sa hovorí, že cesta je cieľ. Neváhali sme si preto spraviť zopár zastávok a užiť si popiči momenty leta. Šariš s Bilbom opäť zápolili o tom, kto skôr stiahne veľké (rozumej: 1,5l) pivo, Bilbo ako čierny kôň súťaže zvalcoval slabo početnú konkurenciu
(Radúzove nanebovzatie nás zarmútilo, pretože sme si mysleli, že budú mať oveľa prísnejšie kritériá. Aspoň naposledy mali.) 

(Pre fanušíkov športu sme museli zapózovať aj v tejto póze šampiónov, aby sa aspoň navonok zdal šport ako férová vec) 

(Jurajov čas osamote, pri ktorom sme ho znenazdajky vyrušili)
(JZ a jeho nezbedný prostredníček)


Opustenie lesov a hôl každý znášal po svojom. U JZ sa to prejavilo tak, že zaparkoval auto priďaleko od klubu, s Radúzom sa potom uchýlili pomedzi bylinky na detské ihrisko, Bilbo si vybral pivo; nikto však nemal taký ťah na bránku ako Šariš, ktorý sa prepracoval až do tzv. náhodného štádia. Náhodné štádium hudobníka je pre kapelu to najväčšie nebezpečenstvo: znamená to, že nikto nemôže so spoľahlivou pravdepodobnosťou predpovedať, ako daný člen odohrá ďalšiu pesničku, ba či ju vôbec odohrá. Tak sme sa spolu s fanušíkmi stali počas koncertu zízajúcimi divákmi Šarišovej stand-up komédie, chválabohu sme si to vtedy ešte mohli dovoliť. Šariš sa priznal, že si nijako nemohol naladiť tú gitaru, lebo skrátka videl ladičku dvojmo, štyri éčka na gitare, to je na jedného človeka priveľa. Treba povedať, že toto je historicky jediný prípad, kedy by si Šariš skrz alkohol neodviedol dobrú prácu ako gitarista, výnimka potvrdila pravidlo, ale krtíšsky koncert mu čas od času pripomenieme. 
(Radúza nostalgia v prítomnosti pieskoviska pre deti veľmi nevzala)

Cestou naspäť sme si krátili cestu tým, že sme sa snažili Šariša presvedčiť, aby nešibrinkoval pollitrákom plným piva, ktorý sme si vzali z klubu, na tom zadnom sedadle. Brieždenie nastalo, keď Bilbo zistil, že mu riť pomaly ale isto zaplavuje pivo vyliate na sedačku. Taký je rokenrol, mokrá riť k nemu skrátka patrí. Je inak skvelé si to šinúť v lete po nočnom lese so stiahnutými oknami, jedným okom striehnúť, aby sme nasilu nevzali aj stopára-srnku. V rýchlosti sme si však nevšimli žiaden krtinec. (Mnoho z týchto rekvizít sa v aute povaľuje takmer nepretržite)


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára